Порада для батьків! Профілактика плоскостопості!

Поради батькам щодо
профілактики плоскостопості
Таке захворювання зустрічається часто, особливо у малюків у ранньому віці, щоб попередити можливі негативні наслідки, необхідно приймати заходи. Плоскостопість супроводжується різними порушеннями, основним з яких є зміна опорної функції ніг.
Крім того, можуть з’явитися болючі відчуття в результаті порушення кровопостачання, в деяких випадках, навіть судоми. Стопи частіше потіють і постійно холодні, на них з’являється синій відтінок. Плоскостопість може вплинути на розташування тазу і на хребет, а це призведе до того, що буде порушена постава.
Наявність плоскостопості у дітей можна визначити за зовнішніми ознаками. Вони під час пересування сильно махають руками, тупотять і підгинають ноги в області коліна або тазостегнового суглоба. Також, їх хода стає напруженою і незграбною.
Стопи у дітей в ранньому віці активно розвиваються і формуються, тому будь-які зовнішні фактори можуть призвести до різного роду відхилень. Завдяки тому, що в ранньому віці дитячий організм відрізняється високою пластичністю, щоб попередити плоскостопість, можна зміцнювати і тренувати зв'язки, м'язи стоп.
Комплекс профілактичних вправ для дошкільників
1. Ходьба з відведеними назад плечима і поставленими на пояс руками. Але ходити потрібно не всією стопою, а її зовнішніми краями.
2. Це вправа виконується сидячи, з випрямленими вперед ногами. Пальці стоп потрібно по черзі стискати і розтискати.
3. Сидячи на підлозі, зігнути ноги, а потім почати зводити і розводити стопи.
4. Зводити носочки, не відриваючи при цьому від підлоги п'ятки.
5. У положенні сидячи катати м'ячик поперемінно то однією ногою, то двома.
6. Розкидати на підлозі предмети невеликих розмірів. Суть вправи полягає в тому, щоб захопити предмет пальцями і перенести його в інше місце.
7. Лежачи на спині, витягнути ноги вперед. Робити ковзаючі рухи підошвою по протилежній нозі.
8. Лягти на спину, ноги розставити в сторони і плескати підошвами.
9. Лягти на спину, міцно затиснути стопами м'яч, підняти догори ноги, зігнути коліна до грудей і робити м'ячем рухи по колу.
10. Лягти на живіт, зігнути ноги, руками вхопитися за шкарпетки, п'яти притиснути до сідниць, при цьому носки витягнути.
11. У положенні стоячи вхопитися за стілець і перекочуватися з п'яти на носок, імітуючи ходьбу. Носки від підлоги при цьому не відривати.
12. Підскоки на ногах: спочатку на лівій, потім на правій.
Дуже важливо виконувати вправи як поодинокі, так і в комплексі. Заняття повинні бути щоденними, а не епізодичними, час від часу.

Немає коментарів:

Дописати коментар